English
اطلاعات تماس
 
تلفن: 82884435-021
نمابر: 82884435-021
آدرس دبیرخانه: تهران، بزرگراه جلال آل احمد،‌ دانشگاه تربيت مدرس، دانشكده علوم پايه، گروه زمين شناسي مهندسي ص پ 359 - 14115
پست الکترونیکی: info@iraeg.ir
کد پستی:
مشاهده خبر
دومین همایش سیستم­های حمل و نقل هوشمند

سرعت تغییر و تحولات علمی و فنی از ویژگی­های بارز عصر حاضر است. امروزه بشر به طور مداوم با نوآوری­ها و فناوری­های نوین مواجه می­شود و به فراخور نیاز خوداز آن­ها در زمینه­های مختلف برای بهبود امور استفاده می­كند. یكی از فناوری­های نوین كه در دهه­های اخیر در حوزه حمل و نقل كاربرد گسترده­ای پیدا كرده است، سیستم­های حمل ونقل هوشمند (ITS) است كه تحولات شگرفی را در زمینه بهبود عملكرد، كارایی، بهره­وری و ایمنی حمل ونقل به دنبال داشته است. در كشور ایران نیز در دهه­های اخیر كاربرد سیستم­های هوشمند در حمل و نقل شهری و بین­شهری توسعه چشمگیری پیدا كرده است، اما علی­رغم همه تلاش­های انجام شده در سال های گذشته، تا رسیدن به جایگاه مطلوب فاصله زیادی وجود دارد.

برای توسعه سیستم­های حمل و نقل هوشمند متناسب با نیازهای کشور و به منظور کاهش زمان و هزینه، استفاده از تجارب موفق سایر کشورها در اجرای طرح­های (ITS)، شناسایی و معرفی سامانه­های هوشمند برای حمل و نقل شهری و برون­شهری ضروری است. در این راستا برگزاری همایش دوسالانه سیستم­های حمل و نقل هوشمند در برنامه­های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده­ای پیش­بینی شده است و دبیرخانه دائمی آن در مركز مدیریت راه­های كشور تشكیل شده است. پس از برگزاری اولین همایش در سال 1393 كه با استقبال كم­نظیر جامعه دانشگاهی، متخصصین ITS، شركت­های مشاوره­ای و پیمانكاری فعال در حوزه حمل و نقل هوشمند و دستگاه­های اجرایی ذیربط مواجه شد، دومین همایش سیستم­های حمل و نقل هوشمند درتاریخ 20 - 19 بهمن­ماه سال جاری برگزار می­شود. 

انتظار می­رود با برگزاری همایش امكان شناسایی و بكارگیری جدیدترین فناوری­های حمل و نقل هوشمند متناسب با شرایط اقتصادی و فنی كشور فراهم شود، توان علمی و تخصصی دانشگاه­ها، مراكز علمی و پژوهشی و متخصصین داخلی در خدمت ارتقاء وضعیت سیستم­های حمل و نقل هوشمند قرار گیرد و زمینه مشاركت و همكاری بخش­های دولتی و خصوصی در تهیه و اجرای طرح­های حمل و نقل هوشمند بیش از پیش میسر گردد.

بروشور فارسی همایش را از اینجا دانلود کنید

جهت کسب اطلاع بیشتر به وب­سایت http://itscongress.ir/مراجعه فرمایید.

تاریخ انتشار: 1395/10/05 - 8:57
شناسنامه انجمن

زمينه فعاليت:زمین شناسی مهندسی

تاريخ دريافت پروانه تاسيس انجمن: 19/5/ 1377

 
طراحی و اجرا : شرکت آداک